Ford Mustang Cobra Jet

auto

Ford přestavil další generaci dragsteru

Minulá generace dragsteru Mustang Cobra Jet byla velkým trhákem, Ford ji totiž nejprve postavil jen jako ukázku, ale zákazníci se po závoďáku mohli utlouct.

Ford proto právě představil novou generaci. Vyrobeno bude pouze 50 kusů, a bohužel budou přednostně prodány americkým zájemcům, kteří již jeden Mustang Cobra Jet minulé generace vlastní.

To nám ale nebrání nakouknout pod masivně nadutou kapotu tohoto dragsteru. Pod ní najdeme osmiválec 5,4 litrů, který je přeplňován čtyřlitrovým kompresorem. Ford udává výkon jen 475 koní, z motoru ale vede konektor pro laptop a s autem navíc dostanete i software k ladění řídící jednotky.

Motor by tak měl po pár úpravách a se závodním palivem vymáčknout i dvojnásobek udávané koňské síly. Ford totiž naznačuje, že nový Mustang Cobra Jet se zařadí do ligy dragsterů, kteří zvládají čtvrtinu míle pod 8,5 vteřin, a to je opravdu nářez.

Nebude to tedy žádný hlemýžď, tomu také napovídá už jen samotná vizáž. Závodní polepy, znak kobry na dveřích, masivní zadní kola. Pro zahřátí gum burnoutem se dají vypnout zadní brzdy.

Cena za základní verzi je 77 000 dolarů, což není tak moc. Zákazníci si budou moct připlatit za hliníkový blok motoru, se kterým se už cena vyšplhá na 95 000 dolarů.

 

www.auto-iq.cz