Ford Mustang

auto

Mustang konečně moderní!

Teď už nikdo nemůže kritizovat americký Ford za zaostalost. Právě totiž představil zbrusu nový vidlicový šestiválec pro svůj ikonický Mustang. Auto tak konečně dostane výkon, který si zaslouží.

Přestože osmiválec je osmiválec a pod kapotou "ameriky" nemá nic jiného co dělat, zájem zákazníků o Mustang V6 tu je. Nová jednotka V6 zhubla ze čtyř litrů na 3.7, výkon ale narostl z 210 na 305 koní (!), což je ještě více než má současný osmiválcový Mustang GT.

Nebojte, osmiválec z GT taky projde modernizací. Nový motor Coyote bude mít 5 litrů a Ford oznámil, že z něj vydoluje 400 koní a 540 Nm. Automobilka pracuje také na turbem přeplňované verzi.

Nová Shelby GT500 však už nedostane kompresor, jak bylo léta zvykem, ale dvojici turbodmychadel. Jen doufejme, že jí tato změna moc neubere na charakteru...

Ford to však s modernizací a sportováním myslí opravdu vážně, a tak nové Mustangy dostanou i příplatkový paket s lepším podvozkem, brzdami a dokonce i samosvorem.

Z Mustangu, který se začne prodávat začátkem roku 2010, by tak konečně měl být charismatický bourák schopný technicky konkurovat Challengerovi a Camaru.

 

www.auto-iq.cz