Mercedes-Benz třídy E Cabrio

auto

Kabrio v zimě? Proč ne

Zima je v plném proudu, a tak většina otevřených aut odpočívá v garáži. Mercedes ale představil novinku, která by toto mohla změnit.

Třída E se už vyrábí v karoserii sedan, kombi, kupé a nyní tu máme i kabriolet. Stejně jako kupé je i kabriolet založen na menší třídě C, což mercedesu ušetří náklady na výrobu. Zákazníci to snad nepoznají. 

Pojďme ale k novinkám. Většina otevřených Mercedesů včetně nového kabria třídy E má ve výbavě tzv. AirScarf, což je věcička umístěná pod opěrkami sedadel, která cestujícím za jízdy fouká teplý vzduch za krk. Tento nápad se osvědčil. Co je tedy nového tentokrát?

Jde o systém AirCap. Pří jízdě s otevřenou střechou se nahoře na rámu čelního skla vyklopí úzký podlouhlý deflektor směrem nahoru a vpřed, který zabrání proudění studeného vzduchu do prostoru cestujících. Dokonce i pasažéři vzadu se nemusí bát rýmy. 

Takže tu máme klimatizaci, která ohřívá pasažéry zepředu, AirScarf, který fouká teplý vzduch zezadu na krk, vyhřívaná sedadla, která vyhřejou cestujícím pozadí a nově i AirCap, který společně s vytaženými bočními okny a ještě větrným deflektorem mezi zadními sedadly zajistí bezvětří a pohodlné cestování pro všechny čtyři pasažéry, a to i ve velmi studeném počasí.

Čili dobrá zpráva pro všechny Skandinávce, Brity a Islanďany... a, ehm, Rusy. Špatné zprávy pro sportovně založené řidiče: Nebude AMG verze.

Klasická nabídka motorů začíná na dieselu 220 CDI o výkonu 168 koní, končit bude na atmosférické benzinové jednotce E500 o výkonu 383 koní.

Střecha se rozloží a složí do dvaceti sekund za jízdy do 40 km/h. Mercedes má i další trumf. Nová třída E Cabrio má totiž i přes svou hranatou vizáž nejnižší koeficient odporu vzduchu ze všech kabrioletů na světě. Tato výhoda se mírně odrazí i na spotřebě paliva, té pomůže i technika BlueEfficiency s pneumatikami s menším valivým odporem a úspornějším alternátorem. 

Zatím nejsou podrobnější informace o cenách, do prodeje by se měl nový Mercedes dostat během ledna 2010. Mercedes také co nejdříve faceliftuje třídu C, se kterou by měl přijít i nový menší kabriolet.

 

www.auto-iq.cz