Mazda MX-5 20th Anniversary

auto

Mazda MX-5 slaví 20 let, bude limitovaná edice

Japonská automobilka na ženevském autosalonu představí limitovanou edici MX-5 20th Anniversary, do Evropy se dostane pouze 2000 kusů.

Limitovaných edic tohoto sympatického sporťáku vzniklo v minulých generacích hned několik. Každá nabízela nějakou maličkost. Klimatizaci, dřevěný volant a podobně.

Edice 20th Anniversary ale moc nenabídne. Největší změnou bude malý upgrade podvozku, který údajně ještě vylepší jízdní vlastnosti. Do interiéru se podívají chromované díly, na prazích bude placka s číslem limitované edice a auto si budete moct vybrat ve speciální bílé, červené nebo modré barvě. Toť vše.

Ano, vlastně ještě pod kapotou. Tam najdete výhradně osmnáctistovku s výkonem 124 koní, která auto posune z 0 na 100 km/h za 9,4 sekund. Takže žádný dvoulitr, a ani žádná příplatková pevná skládací střecha. Posádku MX-5 20th Anniversary schová před deštěm klasické plátno.

Lákadlem limitované série bude tedy především exkluzivita. Podle odhadů se v Evropě vyprodá prakticky ihned.

Chtělo by to aspoň jednou vyslyšet modlení všch těch hardcore příznivců roadsterů, kterých jsou po Evropě tisíce, a do limitované série vrazit turbo nebo šestiválec, Mazdo!

www.auto-iq.cz