Mercedes-Benz F800 Style

auto

Studie Mercedesu: Nové CLS na dohled

Pořádně si prohlédněte nový koncept od Mercedesu, který automobilka nyní vystavuje na autosalonu v Ženevě. Takto bude totiž plus mínus vypadat nový kupé-sedan CLS. 

Současný CLS milujeme. Říká se, že vznikl náhodou. Jeden z designérů Mercedesu si kreslil po práci a napadla ho ztřeštěná otázka: Jak by asi vypadal Jaguar, kdyby ho vyáběla právě automobilka ze Stuttgartu? No a výsledkem byla skica s úžasným a elegantním čtyřdveřovým kupé. Ta se kníratým šéfům natolik zalíbila, že to poslali do výroby.

Tak vznikl CLS, díky kterému vznikla celá třída kupé-sedanů. Na výběr je něco mezi Passatem CC a Astonem Rapide. Nám se ale stejně nejvíc líbí právě CLS, konkrétně v úpravě AMG s 6,2 litrovým osmiválcem. Mňam. V černé.

Ale zpátky k nové studii F800 Style. S tou právě přichází i změny pod kapotou rychlých Mercedesů. Zmiňovaný motor s označením 6.3 AMG se již vyrábět nebude, nový CLS v rámci downsizingu dostane maximálně 5,5 litrový přeplňovaný osmiválec.

Studie F800 Style přichází i s 3,5 litrovým šestiválcem a elektromotorem, které dohromady podávají výkon 408 koní. Auto váží mercedesovitých 1700 kg, přesto zvládne stovku za 4,8 sekund. Motor má systém start-stop a průměrně spotřebuje pouze 2,9 l/100 km, na samotnou elektřinu pak ujede 30 km.

Mercedes nešetřil a představil dokonce i pohon na vodík! Verze s palivovými články, Li-ion akumulátory a elektromotorem pojede až 180 km/h a maximálně ujede 600 km.

Uvidíme, co z toho se dostane do sériových Mercedesů a hlavně za jak dlouho. Co myslíte?

www.auto-iq.cz