Bugatti Galibier

auto

Superluxusní Bugatti Galibier: Kdo z vás na to má?

Bugatti se před časem rozhodlo postavit superluxusní sedan na základě Veyronu. Tak ho tu máme. Má stejný šestnáctiválec a pohon všech kol jako Veyron, přední masku jako Veyron a cenovku z Marsu jako Veyron. Ano, bude stát přes jeden milion euro bez daně.

Galibier odkazuje svými tvary exteriéru na zašlou dobu největší slávy modelů značky Bugatti. Zakladatel Ettore Bugatti by na něj byl jistě pyšný. Jen se podívejte na ty krásné linie dveří a detaily jako vertikální střední brzdové světlo přes celé zadní sklo nebo osm koncovek výfuků(!). Vpředu najdeme kapotu, která se otevírá jako křídla motýla. Úžasné. Asi trochu nepraktické, ale komu to vadí?

Zaručeně nejlepší na celém vozu je ale interiér. To není design, to je umělecké dílo. Čtyři sedačky, palubní deska, stropní konzole, středový tunel táhnoucí se mezi zadní sedadla - vše z luxusní kůže v barvě písku a vzácného vyleštěného dřeva s obláčkovým povrchem.

Celý vnitřek Galibieru je navíc prošpikován krásnými detaily jako vyndávací hodinky, kožená madla dveří, chromovaná tlačítka na stropní konzoli, a tak dále. Kdybychom tuto superlimuzínu měli, asi bychom se do ní nastěhovali.

Ještě dodatek k motoru: Oproti Veyronu nebude mít motor W16 čtyři turbodmychadla, ale nejspíš "jen" dva kompresory. To ale stejně postačí na výkon 850 koní, což je pro tento typ auta víc než dost. Obzvlášť když vzadu pojedou děti. Přece nechcete, aby vám někde na zakroucené okresce nablili na tu nádhernou kůži, která samotná stojí víc než celá Škoda fabia.

www.auto-iq.cz