Mazda MX-5 Black and Matte

auto

Další speciální edice MX-5 je tady

Mazda MX-5 je tak legendární a oblíbené a sympatické sportovní auto, že vznikla už druhá edice na počest jeho dvacátých narozenin.

Máme rádi malou Mazdu. Nabízí totiž starý dobrý pohon zadních kol, lehkou váhu, sundávací střechu, a to vše za relativně malé peníze. Je přitom velmi spolehlivá a relativně bezpečná. Hlavně ale je to pravověrný roadster, který vás doslova pohltí a po letní projížďce se vám z ní nebude chít ven.

Co víc můžete chtít? Matnou černou barvu? No tak přesně to dostanete, pokud si objednáte jedno z těchto speciálních aut nové limitované edice Black and Matte.

...a také pokud jste Francouz, protože nová MX-5 byla představena na pařížském Salon du Cabriolet, Coupé & SUV a bude určena pouze pro tamní trh.

Co tedy francouzská Mazda dostane? Stejně jako v případě první limitované edice 20th Anniversary se pod kapotou nic nezměnilo. Najdeme tu dvoulitr o výkonu 160 koní. Auto dostalo matný černý lak a černá antracitová kola. Toť vše.

Zvláštní je, že novou MX-5 Black and Matte dostanete výhradně s automatickou převodovkou. Takže je vlastně pro jihofrancouzské pobřežní bulváry jako stvořená.

www.auto-iq.cz